Milosrdni Samaritanac – Isusova prispodoba pps

Milosrdni Samaritanac – Isusova prispodoba pps

Isusova prispodoba o milosrdnom Samaritancu. Korisno za vjeroučenike nižih razreda osnovne škole.

Veličina: 582.5 KB
Ažurirano: 07. 08. 2017.

Gospodine Bože naš, silno si velik pps - psalam 104

Kratka prezentacija prema ps 104. Korisno za vjeronauk u četvrtom razred osnovne škole.

Jedino Michelangelovo djelo koje je napustilo Italiju za njegova života je mramorna Bogorodica s djetetom koja se nalazi u crkvi Notre Dame u Brugge-u u Belgiji. Katolički Brugge ukrašava 600 malih kipova Majke Božje od kojih je Michelangelova Bogorodica s djetetom najljepši.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)