Muhe i pčele – pps

Muhe i pčele – pps

Poučna priča za vjeronauk složena u pps.

Postoje dvije vrste ljudi. Jedni su poput muha koje vide samo nečistoću i ono što je loše. Drugi poput pčela u svemu uspiju pronaći nešto lijepo i mirisno.

Veličina: 669 KB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Kava ili šalica – pps

Poučna prezentacija o životnim vrijednostima.

Kava, jaje i mrkva – pps o životnim poteškoćama

Želiš li biti poput mrkve koja nakon 15 minuta u vreloj vodi postaje mekana, poput jajeta koje postane iznutra tvrdo ili poput kave koja ne mijenja svoje osobine već mijenja vodu u kojoj se kuha?

U informatičkoj tvrtci Nutzwerk iz Leipziga vrijedi strogo pravilo prema kojem u uredima nema cviljenja i žaljenja. Pesimisti, grintavci i cvilidrete imaju pravo na dva uzdaha nezadovoljstva. Omakne li im se treći, put prema burzi širom im je otvoren. Dobro raspoloženje ključno je za uspješno obavljanje posla.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)