Rječnik Ambrose G. Biercea američkog cinika – pps 2

Rječnik Ambrose G. Biercea američkog cinika – pps 2

Organizacija: kad ništa ne funkcionira, a svi znaju zašto.
Praksa: kad sve funkcionira, a nitko ne zna zašto.
Teorija: kad svi sve znaju, a ništa ne funkcionira.
Popravak: Ako se zaglavi – primijenite veću silu.
Ako pukne, ionako ga je trebalo zamijeniti.

Veličina: 826.21 KB
Ažurirano: 17. 11. 2017.

Lagano umire – pps

Lagano umire onaj koji ne putuje, onaj koji ne čita, onaj koji ne sluša glazbu, onaj koji ne nalazi zadovoljstvo u sebi… (Pablo Neruda)

Mjesečina – razmišljanje pps

Na mjesečini se sve stvari u isto vrijeme čine kao da jesu i kao da nisu. I moglo bi biti da k Bogu dođem kao da jesam a Bog mi kaže kao da nisam. A tada bolje bi bilo da me nije bilo.
(fra Bonaventura Duda)

poslala s. Marta

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Učitelj se nakašlja nekoliko puta ali Perica i dalje spava na satu. – Perice, ne možeš spavati na satu! – Ma, mogao bih ja da vi toliko ne kašljete!

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)