Nasmiješi se, Gandi – pps

Nasmiješi se, Gandi – pps

Nasmiješi se, pokloni osmjeh onomu koji ga nikad nije imao. Uzmi zraku sunca i pusti da leti tamo gdje kraljuje noć.
Uzmi suzu i ispusti je na lice onoga koji nije nikada plakao…
Mahatma Ghandi

Veličina: 675 KB
Pregleda: 2014 Pregleda
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Stvarno dobra stvar – pps

Starcu koji danima nije reagirao na lijekove volju za životom vratio je unuk kad je došao u bolnicu i rekao:
“Djede moraš kući, bicikl mi se pokvario.”
Poučna priča o osamljenosti i sitnicama koje životu daju smisao posložena u prezentaciju.

Nedjelja – poučna priča posložena u prezentaciju

Neki je seljak kudio susjeda što gubi vrijeme odlazeći u crkvu umjesto da radi nešto korisno.
Ovaj mu odgovori: “Što bi rekao da ja ako imam sedam kuna usput nekom siromahu dam šest?”
Kratka poučna priča o poštivanju 3. Božje zapovijedi.
Korisno za vjeronauk u četvrtom razredu osnovne škole.

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

MAJKA: Sine, jesi li bio dobar u crkvi? SIN: Jesam, mama. Sve sam slušao i pazio, a kad mi je jedan gospodin ponudio košaricu s novcem rekao sam: “Ne, hvala!”

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)