Misli Propovjednika sina Davidova – pps

Misli Propovjednika sina Davidova – pps

Ispraznost nad ispraznošću, veli Propovjednik, ispraznost nad ispraznošću, sve je ispraznost!
Daj da okušam užitak, i vidim što naslada pruža, rekoh u srcu svom, ali gle; i to je ispraznost.
Mnogo mudrosti – mnogo jada; što više znanja, to više boli.
Što je bilo, opet će biti, i što se činilo, opet će se činiti, i nema ništa novo pod suncem.

Veličina: 1.99 MB
Ažurirano: 17. 11. 2017.

Gospodine Bože naš, silno si velik pps - psalam 104

Kratka prezentacija prema ps 104. Korisno za vjeronauk u četvrtom razred osnovne škole.

Kako živjeti sigurnije – pps

20% nesreća događa se u automobilu, 17% kod kuće, 14% nesreća događa se pješacima na ulicama a 0, 0001% smrtnih slučajeva događa se u crkvi a prilikom čitanja Biblije još i manje. Zbog sigurnosti idite u crkvu i čitajte Bibliju.

Indijski sadui i babe mogu legalno konzumirati marihuanu i hašiš, a za vrijeme festivala Kumba Mela droga je dozvoljena svima. Jedan sadu podijeli sa vjernicima koji dolaze kod njega po blagoslov oko pola kilograma trave.

Poglavica nekoga plemena zatražio krštenje od misionara. Poglavico, imaš dvije žene i prije krštenja bi se trebao odreći jedne – reče misionar. Hoću, ako mi kažeš gdje u Bibliji piše o tome – na to će poglavica. Nitko ne može služiti dvojici gospodara – reče misionar.

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)