Naučiš s vremenom – pps

Naučiš s vremenom – pps

Nakon nekog vremena uvidiš tanku crtu između držanja za ruke i vezanja za dušu. I naučiš da voljeti ne znači oslanjati se, a društvo ne znači sigurnost.

Veličina: 537 KB
Ažurirano: 21. 11. 2017.

Odmori dušu 21 – pps

Inovacije su ono što ljude dijeli na vođe i sljedbenike.
Biti pametan znači razlikovati istine koje treba reći od onih koje treba prešutjeti.
Kad sam dijelio hranu siromašnima, nazivali su me svecem. Kad sam pitao zašto su siromašni gladni, prozvali su me komunistom.
Ljude ocjenjuj po pitanjima, a ne odgovorima.
I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Mostovi – pps

Mostovi razmišljanje o zajedništvu – pps

Gospodine, želio bih steći hrabrost da gradim mostove između mene i onih koje ne uspijevam i ne znam razumjeti, koji mi ne vjeruju i koji me iznevjeriše…

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

MAJKA: Sine, jesi li bio dobar u crkvi? SIN: Jesam, mama. Sve sam slušao i pazio, a kad mi je jedan gospodin ponudio košaricu s novcem rekao sam: “Ne, hvala!”

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)