Poučna priča znati mjeru – pps

Poučna priča znati mjeru – pps

Prvoga dana nastave majka je htjela usaditi u glavu i srce svoga sina jednu životnu mudrost. Bilo je sunčano jutro pa je dječaka zaokupila njegovjako izdužena sjena koju je stvaralo jutarnje sunce. Osjećao se divom od desetak metara. Zanimljivo razmišljanje posloženo u prezentaciju.

Veličina: 556 KB
Pregleda: 2041 Pregleda
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Vuk i pastir – pps o savjesti

Ezopova basna o pastiru i vuku.
Pouka: čuvajte se pohlepnih osoba.

Odgoj – poučna priča pps

Kratka poučna prezentacija o nužnosti odgajanja.

Aja Sofija u Istambulu stoljećima je bila najveća kršćanska crkva na svijetu. Sagrađena je u 6. st., a godine 1453. je pretvorena u džamiju kojoj su dograđena 4 minareta.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)