Odmori dušu 66 – pps

Odmori dušu 66 – pps

Pogriješiti se može na više načina, ispraviti pogrešku samo na jedan. Potrebno je biti mudar da bi se razumjela mudrost: glazba ne znači ništa ako je publika gluha. Ili ćemo naći put, ili ćemo ga napraviti.

I druge izreke mudrih ljudi posložene u prezentaciju.

Veličina: 875.23 KB
Ažurirano: 15. 11. 2017.

Krhotine – pps Bosmans

Kratka prezentacija o krhotinama života izrađena prema tekstu Phila Bosmansa.

Laž – poslovice o laži – pps

“Lažljivac se uvijek odaje zaklinjanjem.”

“Lažovu ne vjeruj čak ni onda kad daje časnu riječ da laže.”

“Lopov počinje time što predstavlja da laž nalikuje istini, a završava time što istina nalikuje laži.”

“Svaki sporazum između istine i laži uvijek je na štetu istine.”

Aja Sofija u Istambulu stoljećima je bila najveća kršćanska crkva na svijetu. Sagrađena je u 6. st., a godine 1453. je pretvorena u džamiju kojoj su dograđena 4 minareta.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)