Želim ti velikodušnost – pps

Želim ti velikodušnost – pps

Kad ljubav nije dovoljna – želim ti velikodušnost. Kad misliš na osvetu – želim ti hrabrost oproštenja. Kad poželiš više imati – želim ti bezbrižnost ptica nebeskih.

I druge zanimljive izreke posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 1.72 MB
Ažurirano: 17. 11. 2017.

Postoje samo dva svijeta – pps

Postoje samo dva svijeta – stari svijet i evanđeoski svijet; samo dva načina života – stari život i evanđeoski život.

Tekst: Stjepan Lice

Japanske poslovice – pps

Pobrini se za problem, ne za kritiku.

Jedino siromah nema slobod­nog vremena.

Hvalisanje je početak sramote.

I druge japanske poslovice posložene u prezentaciju.

Septimije Sever (193. – 211.) dopustio je ženama da se bore kao gladijatori. Na području Londona 1996. iskopani su ostaci 20-godišnje gladijatorice. Njezino ime ne znamo, niti odakle je bila, naravno ni u koliko je borbi sudjelovala ali predmeti pokopani s njom svjedoče o velikoj popularnosti.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)