Mjesečina – razmišljanje pps

Mjesečina – razmišljanje pps

Na mjesečini se sve stvari u isto vrijeme čine kao da jesu i kao da nisu. I moglo bi biti da k Bogu dođem kao da jesam a Bog mi kaže kao da nisam. A tada bolje bi bilo da me nije bilo.
(fra Bonaventura Duda)

poslala s. Marta

Veličina: 736.5 KB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Odmori dušu 23 – pps

Nikada nisu usamljeni oni u društvu plemenitih misli.
Kad bi čovjek za života čuo ono što o njemu govore nakon smrti, živio bi   mnogo duže.
Zapiši savjet onoga tko te voli, pa makar ti se i ne svidi u tom trenutku.
Duhovitost je drskost koja je stekla obrazovanje.
Realisti prolaze kroz zid tek kad ga idealisti probiju vlastitom glavom.

Trajanje vremena – pps

Vrijeme je tako relativno. Ako želiš znati što znači jedna godina pitaj studenta koji je zbog jednog ispita pao.
Ako želiš znati što znači jedan mjesec pitaj majku čija je beba došla na svijet mjesec dana ranije.

Septimije Sever (193. – 211.) dopustio je ženama da se bore kao gladijatori. Na području Londona 1996. iskopani su ostaci 20-godišnje gladijatorice. Njezino ime ne znamo, niti odakle je bila, naravno ni u koliko je borbi sudjelovala ali predmeti pokopani s njom svjedoče o velikoj popularnosti.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)