Čišćenje – pps

Čišćenje – pps

Razmišljanje o smislu boli i patnje u životu. Zašto Bog koji je milosrdan dopušta nevolje?
Prezentacija pronađena negdje na internetu – autor nepoznat.

Veličina: 1.69 MB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Odmori dušu 47 – pps s mislima mudrih ljudi

Vrijeme je odličan liječnik, ali loš kozmetičar. Tko svakome samo odobrava rijetko će doći u prigodu kazati svoju riječ. Uz velikog čovjeka često idu i velike pogreške. Nije dovoljno živjeti – kaže leptir – potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća. Nije mi važno što svijet misli o meni već što ja mislim o sebi. …

Čekanje – pps

Gospodine, kako sam često uzalud čekao! Čekao sam posjet, a nitko nije došao. Čekao sam pismo i nije stiglo.

Nadao sam se blagom sudu, a bio je jako tvrd.

Gospodine, teško mi je što moram čekati.

Aja Sofija u Istambulu stoljećima je bila najveća kršćanska crkva na svijetu. Sagrađena je u 6. st., a godine 1453. je pretvorena u džamiju kojoj su dograđena 4 minareta.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)