Odmori dušu 28 – pps

Odmori dušu 28 – pps

Ako je čekić jedini alat koji imaš, vrlo je vjerovatno da će ti svi problemi izgledati kao čavli.
Ako ti savjest nije čista, uzalud pereš ruke.
Ako možeš lijepo živjeti kao prosjak, čemu žudnja da postaneš beg?
I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 817 KB
Ažurirano: 30. 11. 2017.

Istinska ljepota žene – pps

Mudri savjeti Audrey Hepburn o ljepoti.
Npr. “Za atraktivne usne govorite ljubazno!”

Moje molitve – pps

Molio sam Boga da mi da snagu za velika djela, a On mi je dao poteškoće da me učini poniznim.

Aja Sofija u Istambulu stoljećima je bila najveća kršćanska crkva na svijetu. Sagrađena je u 6. st., a godine 1453. je pretvorena u džamiju kojoj su dograđena 4 minareta.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)