Čaša vode – pps o napetosti

Čaša vode – pps o napetosti

Jedan je predavač, govoreći o napetosti, upitao svoje slušatelje: Koliko je teška čaša vode? Odgori su bili od 20 do 500 grama. Na to je on rekao: “nije bitna stvarna težina već koliko dugo čašu s vodom nosimo.” Tako je i s problemima. Prezentacija za razmišljanje o poteškoćama svakodnevnog života.

Veličina: 609.5 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Sportski auto – pps

Lijepa poučna prezentacija poslana od iznimno marljive i kreativne kolegice koja djeluje tiho iz sjene.
Četristota prezentacija na našim stranicama.

Pjevati ili ne – pps

Kratko razmišljanje o zvanjima i talentima koje nam je Bog dao.
Ako želiš živjeti običnim životom - živi. To uopće nije loše. Ako ti je Bog dao neke druge darove upotrijebi ih.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Na prigovore zašto zimi ide na skijanje krakovski kardinal Karol Woytyla uzvratio je: – Vidite, to vam je kod nas običaj. Polovica poljskih kardinala odlazi na snijeg. (U to doba Poljska je imala 2 kardinala)

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)