Dva vrča – pps

Dva vrča – pps

Vodonoša je vodu nosio u dva vrča. Jedan je bio cijeli a drugi vrč je napukao i osjećao se zbog toga manje vrijednim. No samo na strani na kojoj je vodonoša nosio napukli vrč raslo je cvijeće. Često nam upravo naši nedostaci omogućuju da učinimo nešto dobro i korisno.

Veličina: 1.26 MB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Mudrost dvorske lude – o vlasti i vladanju pps

Jednom je Bahlul sjeo na sultanovo prijestolje jer Bahlul se mogao slobodno šetati po palači obzirom je bio dvorska luda a dvorska je luda čovjek koji svoju mudrost skriva pod plaštem ludosti.

Vjeruj u Boga i kad si u poteškoćama – pps

Kad previše trčeći osjetiš da padaš u procjep, sjeti se da uvijek imaš prijatelja spremnog da ti pomogne…

Najmanje stablo na svijetu (polarna vrba) naraste do 3 centimetra.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)