Upitnik – pps Bruno Ferrero

Upitnik – pps Bruno Ferrero

Bio jednom jedan upitnik. Bio je vrlo drag i kao i svi upitnici zračio je oštroumnošću. No posljednjih je dana bio tjeskoban jer su se svi obraćali njegovu ljutom neprijatelju uskličniku i stalno s vikali: naprijed!, Stani!, Kreći!, Makni se!

Veličina: 340.5 KB
Pregleda: 2057 Pregleda
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Istinita priča o rasizmu – prezentacija

Na letu između Johanesburga i Londona jedna gospođa sjela je pored čovjeka crne boje kože i zatražila promjenu mjesta za sjedenje. Stjuardesa je ubrzo riješila njen problem i pokazala gospođi gdje joj je mjesto.

Pitanje interesa – pps

Jedan je seljak svojim susjedima uvijek davao najbolje sjeme za sjetvu govoreći kako je to pitanje interesa.

Motiv 7 krava iz knjige Postanka pojavljuje se u 148. izreci Knjige mrtvih a odnosi se na hranu i budućnost.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)