Zar nije smiješno – razmišljanje (pps)

Zar nije smiješno – razmišljanje (pps)

Zar nije smiješno – razmišljanje pps

Zar nije smiješno kako nam 10 kn izgleda puno kada ih dajemo u crkvi,
a tako malo kada pođemo u trgovinu.

Zar nije smiješno kako nam izgleda dug jedan sat u molitvi pred Bogom.
A kako je kratko tih 60 minuta kada se igramo, gledamo TV, kartamo ili sjedimo u kafiću.

Veličina: 1005.19 KB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Odrazi u životu – pps

Odrazi u životu – meditativno razmišlljanje pps

Lijepa misaona prezentacija o životnim mudrostima.
Ne dopusti da više misliš na neprijatelja nego na najboljeg prijatelja.

preuzeto sa http://public.carnet.hr/~ahorvate

Godišnja doba – pps

Poučna priča o četvorici braće kojima je otac dao zadatak da pogledaju stablo kruške u različita godišnja doba kako bi ih naučio da ne sude prebrzo o stvarima i događajima.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Na prigovore zašto zimi ide na skijanje krakovski kardinal Karol Woytyla uzvratio je: – Vidite, to vam je kod nas običaj. Polovica poljskih kardinala odlazi na snijeg. (U to doba Poljska je imala 2 kardinala)

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)