Priča o mačevaocu – pps

Priča o mačevaocu – pps

MAČEVALAC – poučna priča o odgoju pps

Poučna priča o jednom mačevaocu koji je htio veoma brzo naučiti vještinu mačevanja.

Veličina: 264 KB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Klinika kod Gospodina Isusa – pps

Došao sam u Kliniku kod Gospodina Isusa i na sistematskom pregledu otkrio da sam teško bolestan. Dao mi je jednostavne prirodne lijekove.

Saditi za budućnost – pps

Neki je čovjek vidio kako njegov osamdesetogodišnji susjed sadi breskvu. Reče mu: “Ne očekuješ valjda da ćeš jesti breskve s toga stabla?”
Starac se nasloni na lopatu i odgovori: “Već sam star i zato znam da neću.

Motiv 7 krava iz knjige Postanka pojavljuje se u 148. izreci Knjige mrtvih a odnosi se na hranu i budućnost.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)