Odgoj – poučna priča pps

Odgoj – poučna priča pps

Kratka poučna prezentacija o nužnosti odgajanja.

Veličina: 345.5 KB
Pregleda: 2044 Pregleda
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Profesor i lađar – pps

Profesor i lađar – poučna priča o pravim vrijednostima

Kratka poučna priča o životnim vrijednostima posložena u prezentaciju. Jedan je sveučilišni profesor pitao lađara poznaje li povijest i zaključio kako je ovaj izgubio trećinu života obzirom da povijest nije poznavao.

Vjeruj u Boga i kad si u poteškoćama – pps

Kad previše trčeći osjetiš da padaš u procjep, sjeti se da uvijek imaš prijatelja spremnog da ti pomogne…

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Na prigovore zašto zimi ide na skijanje krakovski kardinal Karol Woytyla uzvratio je: – Vidite, to vam je kod nas običaj. Polovica poljskih kardinala odlazi na snijeg. (U to doba Poljska je imala 2 kardinala)

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)