Poučna priča znati mjeru – pps

Poučna priča znati mjeru – pps

Prvoga dana nastave majka je htjela usaditi u glavu i srce svoga sina jednu životnu mudrost. Bilo je sunčano jutro pa je dječaka zaokupila njegovjako izdužena sjena koju je stvaralo jutarnje sunce. Osjećao se divom od desetak metara. Zanimljivo razmišljanje posloženo u prezentaciju.

Veličina: 556 KB
Pregleda: 2039 Pregleda
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Mali žuti cvijet – pps

Kratka prezentacija o malom žutom cvijetu koji jedini od sveg cvijeća nije prigovarao o svom izgledu i mogućnostima već je zaključio: Bog me je stvorio kao mali žuti cvijet i ja ću biti najbolji mali žuti cvijet koji je ikad postojao.

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Antonio Vasquez, veliki vrač glavnog meksičkog grada svakog dana se 2 puta obraća Svetoj Smrti (plastični kostur koji na sebi ima zeleni dres meksičke reprezentacije i loptu u rukama) paleći 7 svijeća, cigaru i mirišljave štapiće kako bi zaštitio svoju reprezentaciju na SP u Njemačkoj. Rituali neće pomoći Meksikancima da igraju bolji nogomet ali će spriječiti da ih netko ne začara.

Mladi se svećenik vratio iz Rima nakon obrane doktorata i reče svojoj baki: “Bako, doktorirao sam filozofiju!” “Bože blagi, kakvih sve bolesti ima na ovome svijetu!” – reče baka.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)