Bijela marama – pps priča

Bijela marama – pps priča

Bijela marama – poučna priča pps

Polako se bližio izlazak iz zatvora. U zatvoreniku se sve više budio strah pred susretom s ukućanima…

Veličina: 428.5 KB
Pregleda: 1944 Pregleda
Ažurirano: 07. 11. 2017.

Mudrost dvorske lude – o vlasti i vladanju pps

Jednom je Bahlul sjeo na sultanovo prijestolje jer Bahlul se mogao slobodno šetati po palači obzirom je bio dvorska luda a dvorska je luda čovjek koji svoju mudrost skriva pod plaštem ludosti.

Nisam te prepoznao – pps

Duhovita prezentacija o važnosti koju ljudi današnjeg vremena pridaju ljepoti tijela. Korisno za obradu nast. jedinice “Idoli i ideali u izgradnji osobnosti”.

Motiv 7 krava iz knjige Postanka pojavljuje se u 148. izreci Knjige mrtvih a odnosi se na hranu i budućnost.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)