Savjeti puzzlista – pps

Savjeti puzzlista – pps

Ništa ne pokušavaj silom. Ako se nešto treba dogoditi, dogodit će se prirodno. Kada stvari ne idu baš dobro, napravi stanku. Sve će izgledati drugačije kad se vratiš. Za sve što je vrijedno treba vremena i truda. Rješavanje velike zagonetke ne može se postići jurnjavom.

Veličina: 3.65 MB
Ažurirano: 21. 11. 2017.

Što sam naučio od Noe – pps

Ne kasni na brod!
Svi smo u istom čamcu!
Djetlići unutra manje su opasni nego oluja vani!
Uključite zvučnike.

Priredio fra Ivan Marić.

Misli Propovjednika sina Davidova – pps

Ispraznost nad ispraznošću, veli Propovjednik, ispraznost nad ispraznošću, sve je ispraznost!
Daj da okušam užitak, i vidim što naslada pruža, rekoh u srcu svom, ali gle; i to je ispraznost.
Mnogo mudrosti – mnogo jada; što više znanja, to više boli.
Što je bilo, opet će biti, i što se činilo, opet će se činiti, i nema ništa novo pod suncem.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Dva čovjeka hodaju pustinjom. Prvi reče: “Imam jednu dobru i jednu lošu vijest. Loša je: i danas ćemo gutati pijesak.” “A koja je dobra?” “Pogledaj koliko ga ima.”

Kada je ljubav mršava, mane su debele. (Engleska)