Odmori dušu 29 – pps

Odmori dušu 29 – pps

Veliki umovi raspravljaju o idejama. Srednji umovi raspravljaju o  događajima. Sitni umovi raspravljaju o ljudima.
Dobro je htjeti, ali treba i znati.
Čovjeka primaju u društvo prema odjeći koju nosi, a ispraćaju ga  prema duhu koji je pokazao.

I druge mudre izreke posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 686 KB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Lagano umire – pps

Lagano umire onaj koji ne putuje, onaj koji ne čita, onaj koji ne sluša glazbu, onaj koji ne nalazi zadovoljstvo u sebi… (Pablo Neruda)

Tišina – kratka priča o međuljudskim odnosima pps

Kratka, poučna prezentacija o međuljudskim odnosima.
“Budite lukavi kao zmije a bezazleni kao golubovi”!

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Na prigovore zašto zimi ide na skijanje krakovski kardinal Karol Woytyla uzvratio je: – Vidite, to vam je kod nas običaj. Polovica poljskih kardinala odlazi na snijeg. (U to doba Poljska je imala 2 kardinala)

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)