Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Veličina: 821.98 KB
Ažurirano: 07. 12. 2017.

Papir s popisom – pps o molitvi

Prezentacija prema priči Bruna Fererra o molitvi i pouzdanju u Boga. Korisno za vjeronauk za učenike nižih razreda.

nacrtala i posložila s. Margita Gašparovsky

Životinje pred jaslicama – pps

Životinje su došle u Betlehem vidjeti Isusa. Prvi su ušli maleni i skromni. Prezentacija za razmišljanje o vlastitom životu i odnosu s Bogom.

Jedino Michelangelovo djelo koje je napustilo Italiju za njegova života je mramorna Bogorodica s djetetom koja se nalazi u crkvi Notre Dame u Brugge-u u Belgiji. Katolički Brugge ukrašava 600 malih kipova Majke Božje od kojih je Michelangelova Bogorodica s djetetom najljepši.

Razgovaraju dva šeika: “Meni se sviđaju sportski tipovi.” – prvi reče. “I meni isto. Jučer sam oženio rukometnu reprezentaciju.” – na to će drugi.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)