Prepreke – pps

Prepreke – pps

U starim vremenima kralj je odredio da se nasred ceste postavi veliki kamen. Sakrio se i promatrao hoće li netko pokušati maknuti kamen s ceste… Poučna priča za vjeronauk i slobodno vrijeme posložena u prezentaciju.

Veličina: 1.16 MB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Paukova djeca poučna priča – pps

Lijepa prezentacija o poštivanju svih Božjih stvorenja.

Tek što su stigli u vikendicu, majka i njezin četverogodišnji sin

Marko počeli su lov na pauke koji su posvuda ispleli mreže.

Mali žuti cvijet – pps

Kratka prezentacija o malom žutom cvijetu koji jedini od sveg cvijeća nije prigovarao o svom izgledu i mogućnostima već je zaključio: Bog me je stvorio kao mali žuti cvijet i ja ću biti najbolji mali žuti cvijet koji je ikad postojao.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Poglavar reda ispraća skupinu misionara koji odlaze među kanibale. Na kraju svoga ohrabrujućeg govora reče im:

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)