Znaš li… pps

Znaš li… pps

Znaš li da ono što ti želiš, a ne možeš, može tvoj Otac nebeski?

Veličina: 126.5 KB
Ažurirano: 03. 11. 2017.

Muhe i pčele – pps

Poučna priča za vjeronauk složena u pps.

Postoje dvije vrste ljudi. Jedni su poput muha koje vide samo nečistoću i ono što je loše. Drugi poput pčela u svemu uspiju pronaći nešto lijepo i mirisno.

Odmori dušu – mudre misli 51 pps

Ako nisi kadar sijevati, okani se grmljavine.

Glas većine nije dokaz pravednosti.

Malo iskrenosti je opasno. Mnogo iskrenosti je fatalno.

Prije nego se uzdigao na nebo i orao je po zemlji poskakivao.

Najstarija pjesmarica na hrvatskom jeziku, iz 1635. godine, nalazi se u franjevačkom muzeju na otoku Krapnju pored Šibenika. Na otoku je pronađen još jedan primjerak iz iste godine koji se čuva u Zagrebu.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)