Odmori dušu 60 – pps prezentacija

Odmori dušu 60 – pps prezentacija

Morate imati vrhunske ljude, po mogućnosti bolje od vas samih. Cijena se zaboravlja, kvaliteta ostaje. Srce puno ljubavi je najviša mudrost. Životna mudrost je u isključivanju onoga što je nebitno. Kada se istina ne može obraniti, mora prijeći u napad. Dobar je život inspiriran ljubavlju i vođen razumom.

I druge misli mudrih ljudi posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 986.67 KB
Ažurirano: 16. 11. 2017.

Misli anonimnih ljudi 4 – pps prezentacija

Tko želi svima ugoditi ili je lud ili će postati lud.
Istina je preskup dar da bi ga očekivali od jeftinih ljudi.
Ja sam odgovoran za ono što kažem, ali ne i ono što vi razumijete.
Ne traži razlog za tugu već sitnicu za sreću.

Misli anonimnih ljudi posložene u zanimljivu prezentaciju.

Blagoslov jednoga starca – pps

Blagoslovljeni koji shvaćaju da su mi noge postale spore i da mi ruke dršću. Blagoslovljeni koji misle na to da teško čujem i da sve odmah ne shvaćam. Blagoslovljeni koji znaju da mi oči više dobro ne vide.

Jedna od najpoznatijih krvnih osveta (prikazuje se kao turistička atrakcija) odvijala se sredinom 19. stoljeća između obitelji patrijarha Randolph McCoy-a (Kentacky) i obitelji kapetana William Hatfield-a (Virginia). Sukob je odnio mnoge živote s obje strane a navodno je izbio oko vlasništva nad zalutalom svinjom. Eskalirao je nakon ženidbe Roseanne McCoy i Johnsona Hatfielda.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)