Odmori dušu 56 – pps

Odmori dušu 56 – pps

U glave ljudi ništa tako teško ne ulazi kao istina. Istina postoji. Izmišljati se može samo laž. Mudrost započinje čuđenjem. Plemeniti čovjek drži do ispravnosti, mali čovjek do koristi. Ne plašite se napraviti veliki korak. Nitko još nije preskočio provaliju u dva mala skoka.

Veličina: 686.5 KB
Ažurirano: 17. 11. 2017.

Životu reći Da – pps

Razmišljanje P. Bosmansa o životu i važnosti zajedništva i optimizma za ljudski život.

Današnji dan – pps

Današnji dan – razmišljanja za opuštanje pps

Današnji dan je kao i svaki drugi dan – poseban. Zato živi punim plućima, gledaj oko sebe i uživaj u malim stvarima. Lijepa prezentacija za opuštanje.

uključite zvučnik

Najstarija pjesmarica na hrvatskom jeziku, iz 1635. godine, nalazi se u franjevačkom muzeju na otoku Krapnju pored Šibenika. Na otoku je pronađen još jedan primjerak iz iste godine koji se čuva u Zagrebu.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)