Odmori dušu 19 – pps

Odmori dušu 19 – pps

Bolje je s mudrim plakati, nego s ludim pjevati.

Propali ljudi dijele se na dvije vrste: one koji su mislili, a nikad ništa nisu učinili, i one koji su učinili, a nikad nisu mislili.

Jedino mjesto u kojem ‘uspjeh’ dolazi prije ‘zalaganja’ je rječnik.

Veličina: 846.5 KB
Ažurirano: 30. 11. 2017.

Odmori dušu 64 – pps prezentacija

Pamet je ukras u blagostanju i utočište u nevolji. Živite zajedno kao braća, a poslujte kao stranci. Nesretan čovjek kad i na perje padne razbije glavu. Marljivost je napadaj koji mnoge ljude brzo prođe. Arhitekt je zidar koji zna latinski. Tražeći nedostižno činimo nemogućim ono što je ostvarivo. I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Narodne poslovice – pps

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik.
Dobar slikar ne daje ime svojoj slici, loš mora.
Hvalisanje je početak sramote.
Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema.
I druge narodne poslovice posložene u lijepu prezentaciju.

Jedna od najpoznatijih krvnih osveta (prikazuje se kao turistička atrakcija) odvijala se sredinom 19. stoljeća između obitelji patrijarha Randolph McCoy-a (Kentacky) i obitelji kapetana William Hatfield-a (Virginia). Sukob je odnio mnoge živote s obje strane a navodno je izbio oko vlasništva nad zalutalom svinjom. Eskalirao je nakon ženidbe Roseanne McCoy i Johnsona Hatfielda.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)