Isus je uskrsnuo – pps

Isus je uskrsnuo – pps

Kratka prezentacija o Isusovu uskrsnuću i ukazanjima nakon uskrsnuća. Korisno za učenike nižih razreda.

Veličina: 694.5 KB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Uskrsno jutro – pps

Lijepa prezentacija o Isusovu uskrsnuću sa slikama iz filma.

Put svjetla – pps

Put svjetla – razmatranje o Isusovu uskrsnuću kroz 14 postaja.
Via lucis, put svjetla, pobožnost je nastala po uzoru na pobožnost križnoga puta. Moli se od Uskrsa do Duhova.

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Vjeroučiteljica tumačeći Petrovo zatajenje zaključi zaključi kako pijetao zakukuriče svaki put kad se nešto slaže, Ivica upita: Zašto onda kukuriče u tri sata u noći kad svi spavaju? ZATO JER SE TADA TISKAJU NOVINE!

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)