Tko mene treba – pps

Tko mene treba – pps

Tko mene treba – razmišljanje pps

Planina ne treba planinara da je osvoji. Zvijezde ne trebaju astronoma da ih otkrije i razvrsta.
Ja trebam hranu – hrana ne treba mene. …
Tko mene treba?

Veličina: 843.5 KB
Pregleda: 1926 Pregleda
Ažurirano: 03. 11. 2017.

Zar nije smiješno – razmišljanje (pps)

Zar nije smiješno – razmišljanje pps

Zar nije smiješno kako nam 10 kn izgleda puno kada ih dajemo u crkvi,
a tako malo kada pođemo u trgovinu.

Zar nije smiješno kako nam izgleda dug jedan sat u molitvi pred Bogom.
A kako je kratko tih 60 minuta kada se igramo, gledamo TV, kartamo ili sjedimo u kafiću.

Crna i bijela kutija – pps

Mudrost siromašnog kineskog seljaka posložena u lijepu poučnu prezentaciju. Seljak je sinu ostavio bijelu i crnu kutiju. Bijelu za dane nevolje i crnu za dane sreće i bogatstva. U bijeloj je pisalo “i to će proći…”

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

Djeca se igraju mobitelima u pješčaniku, a jedina odgojiteljica drijema na klupi. – Kako možete spavati, to su mala djeca… razbježat će se – probudi ju prolaznik. – Neće oni nigdje. Wi – Fi nam je ograničen na pješčanik.

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)