Odrazi u životu – pps

Odrazi u životu – pps

Odrazi u životu – meditativno razmišlljanje pps

Lijepa misaona prezentacija o životnim mudrostima.
Ne dopusti da više misliš na neprijatelja nego na najboljeg prijatelja.

preuzeto sa http://public.carnet.hr/~ahorvate

Veličina: 1.91 MB
Ažurirano: 08. 11. 2017.

Izvanredna snaga majke – pps

Izvanredna snaga majke – priča o hrabrosti i požrtvovnosti

Jednom su pljačkaši oteli dječaka. Najjači ljudi iz plemena nisu uspjeli prijeći planinu da ga vrate u selo ali njegova majka je uspjela.

Deset stvari koje te Gospodin neće pitati – pps

Razmišljanje o deset stvari koje nam se čine važne u životu, ali koje nisu bitne za spasenje i koje nas Isus sigurno neće pitati na Sudnjem danu.

Jedino Michelangelovo djelo koje je napustilo Italiju za njegova života je mramorna Bogorodica s djetetom koja se nalazi u crkvi Notre Dame u Brugge-u u Belgiji. Katolički Brugge ukrašava 600 malih kipova Majke Božje od kojih je Michelangelova Bogorodica s djetetom najljepši.

Perice, jesi li bio na misi? – pita otac. – Jesam, i ministrirao sam! Lijepo, a o čemu je svećenik danas propovijedao? – Govorio je o tome kako i naši roditelji trebaju dolaziti u crkvu, a ne da im djeca moraju prepričavati što je svećenik propovijedao.

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)