Znak pomirenja – pps

Znak pomirenja – pps

U narodu Masai znak pomirenja je busen trave, simbol života u polupustinjskom kraju u kojem žive. Ako je mir među njima narušen ne slave sv. Misu. A mi?

Veličina: 457 KB
Ažurirano: 08. 11. 2017.

Kuća mira – pps

– Dječak neki vidio je sliku koja je nosila naslov “Kuća mira”. Kako na vratima nije vidio kvaku pitao se kako ući…

Tajna istinske sreće – pps

Neki je mladić potrošio svoju baštinu koju je naslijedio. Kao što obično u takvim slučajevima biva, u trenutku kad je ostao bez novaca, otkrio je da je i bez prijatelja.
Potrošivši sve vlastite zalihe, potraži mudra čovjeka i reče mu: “Što će biti od mene? Nemam ni novca ni prijatelja.” Kratka priča posložena u prezentaciju.

Najstarija crkva u Portu (Portugal) Sao Martinho de Cedofeita nosi naziv “brzo napravljena” (cedofeita) jer je završena nekoliko mjeseci prije roka.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Živi s ljudima kao da te Bog gleda, a govori s Bogom kao da te ljudi slušaju. (Seneka)