Jednostavan život – priča meksičkih ribara pps

Jednostavan život – priča meksičkih ribara pps

Jedan je ribar u malom gradiću ulovio tunu, sjeo na obalu i odmarao se. Poslovni čovjek se silno začudio zašto ribar nije nastavio s ribolovom kako bi se obogatio.
Ribar na to otkriva svoju životnu tajnu: najvažnije su one stvari koje ne možeš kupiti – ljubav, vrijeme, kvalitetno druženje…

Veličina: 1.31 MB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Stuba više

Poučna priča o smislu životnih poteškoća.

Jednog je dana seljakov magarac pao u bunar.

Životinja je satima zapomagala dok je seljak pokušao dokučiti što učiniti.

Bog čini savršeno – pps

Kralj koji nije vjerovao u Božju dobrotu, imao je roba koji bi u svim okolnostima uvijek rekao: ”Moj kralju, nemojte biti obeshrabreni, jer sve što Bog čini je savršeno. On ne čini pogreške!”

Zapamti: sve što Bog čini je savršeno. On nikada nije u krivu.”

U O.Š. grofa Janka Draškovića u Zagrebu postoji povelika zbirka učeničkih šalabahtera. Za ovu zanimljivu zbirku se brine prof. hrvatskog jezika Tilda Raić – Ergović a u popunjavanju joj pomažu kolege iz škole.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)