Blagoslov jednoga starca – pps

Blagoslov jednoga starca – pps

Blagoslovljeni koji shvaćaju da su mi noge postale spore i da mi ruke dršću. Blagoslovljeni koji misle na to da teško čujem i da sve odmah ne shvaćam. Blagoslovljeni koji znaju da mi oči više dobro ne vide.

Veličina: 1.3 MB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Poslovice svijeta 2 – pps prezentacija

Mržnja se oprašta ali prijevara nikada. Hram ne čini ljepota građevine. Dim je uvijek veći od vatre. Sutra je dan u kojem ljenčina ima najviše posla. I druge poslovice posložene u lijepu pps prezetnaciju.

Izbori u životu – pps

Tri su stvari u životu koje ne možeš vratiti: vrijeme, riječi i prilike.

Tri su stvari u životu bez kojih ne možeš mirno živjeti: spokoj, poštenje i nada.

Tri su stvari koje život otežavaju: arogancija, drskost i bijes.

Tri stvari u životu uvijek sam biraš: svoje snove, svoje uspjehe i svoju sudbinu.

Svakog petka iz samostana sv. Spasitelja u Jeruzalemu kreće križni put Ulicom bola (Via Dolorosa) do Kalvarije osim prvog petka nakon Božića i ako je sam Božić u petak. U slučaju nevremena križni put je u crkvi.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)