Odrazi u životu – pps

Odrazi u životu – pps

Odrazi u životu – meditativno razmišlljanje pps

Lijepa misaona prezentacija o životnim mudrostima.
Ne dopusti da više misliš na neprijatelja nego na najboljeg prijatelja.

preuzeto sa http://public.carnet.hr/~ahorvate

Veličina: 1.91 MB
Ažurirano: 08. 11. 2017.

Odmori dušu 26 – pps

Prva polovica života nam prođe u traženju imetka, uspjeha i slave, a druga u potrazi za liječnicima.
Ljudska sreća je sastavljena od isto toliko dijelova koliko joj ih još nedostaje.
Gostioničar voli pijanicu, ali ne za svog zeta.
Stvar koja najbrže ostari je zahvalnost.

Životna filozofija – pps

Zanimljiva misaona prezentacija o ljudima koji su nam važni u životu. Korisno za vjeronauk, ali i općenito za razmišljanje o stvarima koje povećavaju kvalitetu života.

“Najstarijim živim bićem na zemlji” naziva se sekvoja stara između 2500 i 3000 godina. Ovo stablo visoko 83m, promjera 31m, živi u Nacionalnom parku Sequoia u blizini Los Angelesa. Službeno mu je ime General Sherman.

Vjernik priđe jednom svećeniku i upita: “Tražim savršenu župu u koju bi se mogao uključiti. Koju biste mi preporučili?” Svećenik ga tužno pogleda i reče: “To će biti teško. Jer kad se vi u nju uključite, prestati će biti savršena”.

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)