Sveži devu – pouka o molitvi

Sveži devu – pouka o molitvi

Jedan je čovjek u pustinji zaboravio zavezati devu. Pomolio se Bogu da mu čuva devu no u jutro ju nije našao. Moliti treba s pouzdanjem, ali Bog nema drugih ruku osim naših…

Veličina: 771.5 KB
Ažurirano: 13. 11. 2017.

Bog odgovara na molitve – pps

Poučna priča o molitvi. Jedan se je brodolomac našao sam na pustom otoku. Sagradio je kolibu i krenuo u potragu za hranom. Tek nakon što je doživio i požar svoje kolibe shvatio da ga Bog nije napustio i da je uslišio njegove molitve.

Čaša vode – pps o napetosti

Jedan je predavač, govoreći o napetosti, upitao svoje slušatelje: Koliko je teška čaša vode? Odgori su bili od 20 do 500 grama. Na to je on rekao: “nije bitna stvarna težina već koliko dugo čašu s vodom nosimo.” Tako je i s problemima. Prezentacija za razmišljanje o poteškoćama svakodnevnog života.

Crkvu Uskrsnuća na mjestu Isusova groba u stijeni podigli su vjernici u 4. st. Današnju Crkvu Svetoga groba podigli su križari 1149. godine.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)