Usudi se – pps

Usudi se – pps

Usudi se – poučna priča

Jedan je car testirao dvorjane da provjeri koji je od njih sposoban otvoriti velika, teška. masivna vrata. Jedan jedini je uspio – onaj koji je uhvatio za kvaku i odškrinuo. Usudi se i ti – ima puno odškrinutih vrata.

Veličina: 586.5 KB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Propovijed razbojnicima – pps

Prezentacija koja na duhovit način oslikava poteškoće svećeničkog zvanja. Budite lukavi kao zmije, a bezazleni kao golubovi – kako Biblija kaže.

Zaključivanje… – pps

Pogledaj prema gore i reci što vidiš. Astronomski, teološki, meteorološki… Ali što ti govori pogled u nebo?

U svijetu se godišnje za printanje potroši više od 50 MILIJUNA TONA papira. Recikliranjem jedne tone starog papira spašava se dvadesetak tridesetogodišnjih stabala, a troši se i 40% manje energije za proizvodnju novog papira.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Živi s ljudima kao da te Bog gleda, a govori s Bogom kao da te ljudi slušaju. (Seneka)